Страхотно представяне и класиране в топ 10 за Владо Илиев и Милена Тодорова

Владимир Илиев и Милена Тодорова направиха силни състезания в последните спринтове за сезона в Световната купа по биатлон.

Милена Тодорова постигна най-доброто класиране в кариерата си в старт от Световната купа по биатлон. Българката завърши осма в женския спринт на 7.5 км в шведския зимен център Йостерсунд, като стори това без нито една грешка в стрелбата.

23-годишната Тодорова завърши на 22.3 секунди от победителката Тирил Екхоф, коят осбърка веднъж в стрелбата, но пък приключи с време от 18:44.6 минути. Доротея Вирер от Италия е втора на 2.5 секунди и без грешка в стрелбата, а трета се нареди Ингрид Тандреволд от Норвегия, която също не сгреши в стрелбата, но бе с 6.7 секунди по-бавна от Екхоф.

Часове по-късно Владимир Илиев също влезе в топ 10, завършвайки на 9-о мясро в спринта на 10 километра при мъжете.

Илиев премина дистанцията от 10 километра за 23:22.2 минути, като допусна само една грешка при сртелбата, направи я от положение легнал.

Освен добрата стрелба, Илиев направи и много силно бягане, за да завърши на 55 секунди зад победителя.

На първо място с 22:27.1 минути и без грешки при стрелбата се нареди Лукас Хофер от Италия.

Той бе само с четири секунди по-бърз от шведа Себастиан Самуелсон, а на трето място се нареди Тарей Бьо.