Ключова победа върна Бетис в битката за Европа

Бетис се зарадва на късна победа над Хетафе в първия мач от 24-ия кръг на испанското първенство – 1:0. Голът падна от дузпа чак в 84-ата минута, като с изпълнението се нае Борха Иглесиас и бе точен от 11 метра.

Мачът бе изпълнен с нерви, защото домакините знаеха, че той ги връща в битката за европейски квоти, а дори и с минимални шансове да преследват позиция в топ 4 на класирането и Шампионската лига.

Бетис е шести с 36 точки, колкото има и седмият Виляреал, но с мач по-малко. Четвъртият Севиля е с 45 т.

Хетафе пък остава сериозно застрашен след поражението – има 24 т., на 3 от зоната на изпадащите.

На върха е Атлетико Мадрид с 55 точки от 22 изиграни мача, вторият Реал има 49 (23 мача), а Барселона е с 46 (22 двубоя).

На дъното с 21 точки е Валядолид, а под него са само Елче с 18 и последният Уеска с 16 т.