Стефанос Циципас е големият шампион в Монте Карло

Стефанос Циципас е големият шампион от Мастърса в Монте Карло.

Гръцката звезда надви Андрей Рубльов с 6:3, 6:3 за час и 10 минути във финалния двубой.

Това бе и първата Мастърс титла на Циципас в кареирата му, след като до този момент имаше два загубени финала.

В предишните случаи той отстъпи на титаните Рафаел Надал и Новак Джокович, но днес от своя страна влезе в ролята на фаворит и по-опитен тенисист, като не остави особени шансове на руския си противник.

Циципас бе блестящ не само днес, а и през цялата седмица, защото завършва турнира в Монте Карло като шампион без загубен сет.

Още със самото начало на мача си личеше, че сякаш Циципас е по-уверен и се чувства по-добре на корта, а набързо резултатът стана 3:0 в неговата полза.

Пробивът, който осъществи във втория гейм се оказа достатъчен за него, за да спечели и сета с 6:3.

Впечатляващото от страна на Циципас бе, че нитов в този първи сет, нито във втория, той не даде шанс на Рубльов да достигне до брейкбол.

А когато нямаш даже и брейкбол, няма как да мечтаеш за титла от Мастърс турнир.

Във втория сет Циципас бе още по-убедитеилн, а пробивите в трети и последния девети гейм му осигуриха първа Мастърс титла.