Меси вкара два гола и вдигна 35-и трофей с Барселона

Лео Меси вкара два гола за разгромното 4:0, с което Барселона прегази Атлетик Билбао на финала за Купата на краля в Испания. Всички попадения в мача дойдоха в 12 луди минути между 60-ата и 72-ра.

Меси вкара две, Антоан Гризман и Френки де Йонг добавиха останалите. Това даде трофея на Барса, а за Лео той е под номер 35 в невероятната му кариера с екипа на каталунците. Първият дойде преди 17 години. Разбира се, такова постижение няма никой играч в историята на клуба с “червено-сини” цветове.

Купата на краля Меси печели за седми път, което също е рекорд за Испания.

За Атлетик разочарованието е голямо, тъй като само преди 15 дни отборът загуби и още един финал за същия трофей, но за миналия сезон. Отложеният мач с Реал Сосиедад завърши 0:1, а сега дойде и ново поражение. Така историческият шанс един отбор да вземе не един, а два приза в турнира само за дни, пропадна.

Барса напълно надигра съперника още преди почивката, но головете паднаха чак след час игра. Особено зрелищен бе първият, при който аржентинецът започна атаката в центъра на терена, размени пасове с Гризман и слаломира в наказателното поле, за да завърши с нисък удар.

Барселона още е в битката и за титлата в Испания, като изостава на две точки от лидера Атлетико, когото приема в пряк двубой след няколко кръга.