Славия победи Левски на Герена

Славия направи пълен обрат и победи Левски с 2:1 като гост на старта на новия сезон в българската футболна efbet Лига.

Мачът бе много динамичен през първите 45 минути и започна с опасности пред двете врати, като Славия направи първото положение за гол. Ертан Томбак центрира от дясното крило към непокрития в наказателното поле Питър Макрилос. Той стреля моментално, но топката се отби от страничната греда.

Левски отговори с гол в 17-ата минута. Борислав Цонев дриблира отляво и шутира в тялото на защитник на Славия, а топката се търкулна към далечната греда и Марин Петков я изпрати във вратата на Светослав Вуцов. “Белите” обаче отговориха мигновено и пет минути по-късно Емил Виячки изравни след центриране на Макрилос.

Левски и Славия продължиха оспорваното надиграване и “сините” бяха тези, които получиха следващия удар. Той обаче не бе нанесен от гостите, а от контузия на капитана Радослав Цонев, който бе заменен от Мартин Петков в 42-та минута.

Второто полувреме започна с най-чистото положение в мача и то бе за Славия. Патрик-Габриел Галчев не успя да изчсти топката след центриране и тя попадна на главата на Георги Вълчев, който стреля от около 2-3 метра, но уцели застаналия на голлинията Симеон Славчев.

Славия се възползва от следващото си положение в 68-та минута и поведе в резултата. Макрилос изведе Калоян Кръстев зад гърба на защитата на Левски и нападателят на “белите”, който се появи в игра 12 минути по-рано, преодоля Пламен Андреев очи в очи.

След втория гол за Славия темпото спадна значително, а Левски създаде положение едва в началото на добавеното време. Здравко Димитров се озова на добра позиция пред наказателното поле, но не успя да уцели вратата.