Славия и Ботев (Враца) с решаващи крачки към спасението

Славия спечели с убедително 3:0 като гост на Етър с три гола след почивката. Две попадения реализира Радослав Кирилов, който бе с основен принос и за третото – негов удар в гредата бе довкаран от австралиеца Макриос довкара. Домакините необяснимо рухнаха след почивката, въпреки че до нея бяха напълно равностойни на гостите.

С победата Славия вече има 30 точки в групата на последните четири отбора и е на цели 6 от последните две места. Втори (12-и) е Ботев (Вр) с 28 т., Монтана има 24, а Етър – 22.

Остават по три двубоя на всички тимове в карето, като в петък Монтана приема Славия, а Етър е домакин на Ботев (Враца).

В ранния мач в понеделник Ботев победи Монтана в регионалното дерби на Северозапада, като единственото попадение вкара Даниел Генов в 60-ата минута. Домакините играха с 11 срещу 10 играчи близо 50 минути заради два жълти картона на Тони Тасев от Монтана.

Враца изпусна и още положения, но в последната минута можеше да бъде сурово наказан след удар на Давид Кики, който обаче пропусна целта.