Локомотив Пд и Берое не се победиха на “Лаута”

Локомотив (Пловдив) и Берое направиха нулево реми в третия кръг от плейофната фаза на родния шампионат.

Така пловдивчани успяха да си върнат второто място, като ден преди дербито между ЦСКА и Лудогорец, имат равни точки с “червените”, но предимство в директните сблъсъци.

Локомотив и ЦСКА имат по три мача до края на сезона, като заелият второ място със сигурност ще си осигури участие в Европа. Разбира се, ако ЦСКА успее да вземе Купата на България следващата сряда, то тогава и двата тима ще имат европейски визи, а изостаналият назад Арда ще играе бараж.

Ако обаче на 19 май противно на очакванията Арда грабне Купата, то тази втора позиция, за която спорят Локо и ЦСКА ще бъде с огромно значение.

Берое от своя страна е на пето място с 38 точки, като за старозагорският клуб предстоят два напълно протоколни мача до края.

Днес публиката се завърна на “Лаута” за първи път от края на октомври, когато по ирония на съдбата феновете отново не видяха гол. Тогава резултатът 0:0 бе срещу Арда.

И с бурната подкрепа на “чернобелите” фенове, днес Локомотив бе по-активният и атакуващ тим, но не може да се каже, че Берое е бил категорично надигран.

Като цяло мачът не изобилстваше от положения, а чистите бяха по едно за всеки от тимовете.

Най-чистият шанс за Локомотив се откри през първата част, когато ужасяваща грешка при изнасянето подари топката на Умарбаев, но той не успя да я насочи в опразената врата.

Да, Умарбаев бе вдясно от вратата и не в най-удобната позиция, но пък можеше да подаде и на непокрития си съотборник около точката за дузпа.

За Берое пък най-добрият шанс се откри в средата на втората част, когато нескопосани действия на Николаев изведоха Алиун Фал сам срещу пловдвиския вратар.

Нападателят на Берое обаче отигра разочароващо ситауцията, като отправи много слаб и неточен удар.

В заключителните минути преобладаваха нервите, имаше и червен картон за ииграч на Берое, а сякаш получилото се 0:0 бе логично.