Швейцария порази България на „Васил Левски“ след бързи голове

България започна със загуба световните квалификации в зона Европа за първенството в Катар през 2022 година.

Нашите национали допуснаха поражение с 1:3 от Швейцария на стадион “Васил Левски”, след като допуснаха три попадения в първите 13 минути.

Това беше дебют на новия селекционер Ясен Петров, който остана доволен от представянето само през второто полувреме, тъй като през първото България не организира нищо.

Швейцария поведее още в седмата минута, когато Бреел Емболо надскочи Петър Занев в наказателното поле и вкара с глава. Центрирането бе на Рикардо Родригес.

В десетата минута резултатът вече беше 2:0. Швейцария ни удари отново, този път на контраатака. Харис Сеферович завърши бързи действия след асистенция на Джердан Шакири.

Третото попадение дойде в 13-ата минута. Джердан Шакири направи двойно подаване с Ремо Фройлер и стреля почти от нулев ъгъл.

В началото на втората част България изравни с гол на Кирил Десподов, който се възползва от грешен пас на Фройлер и прати топката по земя във вратата на Ян Зомер.

След това нашите имаха още един добър шанс, но стражът на гостите спаси опасен удар с глава на Георги Костадинов от близка дистанция.

До края на мача швейцарците организираха няколко добри атаки, а в продължението на срещата Пламен Илиев направи добро спасяване и не допуснахме нов гол.

В неделя България излиза за втората си среща в квалификациите, като мачът е отново в София срещу Италия.