Италия стартира гладко в нашата група за световното първенство

Италия победи рутинно Северна Ирландия с 2:0 на старта на битките си в квалификационната група С за световното първенство в Катар 2022. Головете вкараха нападателите на Сасуоло – Доменико Берарди, и на Лацио – Чиро Имобиле, още през първото полувреме.

Италианците изиграха мача под пълен контрол, като едва в последните 30 минути гостите опитаха натиск и застрашиха вратата на фаворита. Освен това селекционерът Роберто Манчини запази силите на ключови играчи – резерви с по 20-25 изиграни минути бяха Николо Барела и Федерико Киеза, които със сигурност бяха запазени за мача с нашите след три дни.

Така след вчерашния ден и загубата на България с 1:3 в София от Швейцария, класирането в група С има следният вид:

Италия и Швейцария имат по 3 точки, България, Северна Ирландия и Литва са с 0. Литовците още нямат изиграна среща, а в неделя от 21,45 ч гостуват на Швейцария в Санкт Гален. По същото време България приема Италия и ще търси първата си точка в квалификационната кампания.

В сряда от 21,45 ч е третият рунд мачове – гостуваме на Северна Ирландия в Белфаст, а Литва е домакин на Италия във Вилнюс.