Цвети Пиронкова напуска Маями след драматична загуба

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на големия тенис турнир в Маями след драматична загуба от световната №8 Арина Сабаленка.

Пловдивчанката отстъпи с финален тайбрек – 6:0, 3:6, 6:7(9) в много интересен мач, който продължи два часа и половина.

Цвети изигра прекрасен първи сет, в който не даде нито сет на съперничката, но във втория Сабаленка се посъбуди и заигра както може. Започва да вкарва печеливши удари и изравни резултата.

Финалният решителен сет бе много драматичен. Пиронкова поведе с 5:2 и сервираше за мача, но представителката на Беларус показа характер и изравни резултата, за да се стигне в последствие до тайбрек.

В него Сабаленка изпусна два мачбола, след това българката на свой ред изпусна два. Световната №8 отново не успя да затвори мача, но в общо четвъртия опит го направи, за да спечели тайбрека с 11:9 точки.

Двете бяха изключителни изтощени във финалния сет заради напрегнатата битка и топлото време в Маями. Освен това имаха видими проблеми с травми, но за жалост Сабаленка показа по-здрави нeрви накрая.

Доброто представяне на Пиронкова ще й донесе изкачване в ранглистата от 15-20 позиции, докато Сабаленка ще играе на осминафинал с Вероника Кудерметова.