Швейцария очаквано отнесе България и се класира на Световно

България, национален отбор

Швейцария победи България с гръмкото 4:0 в Люцерн в последната среща за двата отбора от световните квалификации в Група “C”, за първенството в Катар през следващата година.

Домакините изпълниха заканата си и атакуваха като освирепели през целия мач, а победата им бе достатъчна да се класират като първи в групата, задминавайки Италия.

Скуадрата игра шокиращо слабо в Северна Ирландия, където мачът завърши наравно 0:0 и това означава, че ще играе бараж.

За последно Гърция стана европейски шампион през 2004-а и пропусна Световното две години по-късно, а сега тази участ застрашава отбора на Роберто Манчини.

Но това не е най-важната тема за нас тази вечер.

Нашият отбор, воден от Ясен Петров, не изпълни обещанието си да помогне на италианците и да натрупа актив за реномето си, въпреки че изигра прилично първо полувреме. В него не допуснахме гол, а само един удар в гредата от домакините. През второто обаче тимът на Мурат Якин откри рано и после ни прегази, търсейки още и още. Реализира още две попадения, други две бяха отменени заради засада, а гредата ни спаси още веднъж. На моменти в един период от 50-ата до 75-ата минута изглеждаше, че всяка атака на домакините ще е голова.

Швейцария бе пълен господар на терена и отправи над 20 удара, както и изпълни 18 корнера, докато нашият отбор имаше само един шут и то много неточен. Така заслужено съперникът се класира на петото си поредно Световно първенство под бурната радост на публиката, която не спря да ги подкрепя цял мач.