Англия не показа милост и вкара 10 на футболното джудже Сан Марино

Хари Кейн

Англия вкара двуцифрен брой голове на Сан Марино – 10:0 като гост в края на квалификационна група “I” за първенството в Катар.

Така отборът на Гарет Саутгейт завърши с осем победи и две равенства групата си, в която основен преследвач бе Полша. Робърт Левандовски и компания загубиха днешното си домакинство на Унгария с 1:2, но вече се бяха класирали за предстоящите баражи.

Англичаните не показаха никаква милост към футболното джудже, а от класата на съперника в най-голяма степен се възползва Хари Кейн.

Нападателят на Тотнъм вкара четири попадения и се изравни с Гари Линекер с по 48 гола за националния отбор. Кейн подобри рекорда за най-много в рамките на една година, като наниза 13. Други три от тях бяха при хетрика му срещу Албания (5:0).

Кейн е едва четвъртият играч на Англия, който вкарва четири гола в един мач. Вивиан Уудуърд, Дикси Дийн и Томи Тейлър също са го правили, като два от тези случая също са срещу Сан Марино.

Днес точни още бяха Хари Магуайър, Емил Смит-Роу, Тайрън Мингс, Тами Ейбрахам и Букайо сака. Филипо Фабри пък си отблеяза автогол. на почивката резултатът бе 6:0, а головете на Кейн паднаха между 27-ата и 42-ата минута. Два от тях бяха от дузпа.

В последните 30 минути Сан Марино игра с човек по-малко заради червен картон на Данте Роси. След изгонването Англия вкара последните си три гола.

В друг мач от тази група Албания победи Андора с 1:0 и се намести на третото място.

Ето и всички резултати от днешните квалификации:

Група “I”: Албания – Андора 1:0, Сан Марино – Англия 0:10; Полша – Унгария 1:2; Англия е на Световно, а Полша на бараж

Група “F”: Австрия – Молдова 4:1; Израел – Фарьорски острови 3:2; Шотландия – Дания 2:0; Дания е на Световно, а Шотландия на бараж

Група “C”: Швейцария – България 4:0; Северна Ирландия – Италия 0:0; Швейцария е на Световно, а Италия на бараж