Швеция надделя над Словакия за първа победа на Евро 2020

Швеция

Швеция постигна първата си победа на Евро 2020, след като надделя над Словакия с 1:0 в мач от втория кръг в група “Е”.

Единственото попадение в мача отбеляза Емил Форсберг от дузпа в 77-ата минута.

След успеха шведите оглавиха класирането с 4 точки, а Словакия е на втора позиция с 3 точки. За Швеция това е първа победа на еврофинали от 2012 година насам.

В другия мач Испания и Полша ще играят утре от 22.00 часа.

През първото полувреме двата отбора играха предимно в средата на терена и не създадоха много голови положения.

В 77-ата минута Емил Форсберг откри резултата след точно изпълнена дузпа. Резервата Робин Куасон получи пас от Исак, но беше фаулиран от вратаря Дубравка в наказателното поле. Главният съдия Даниел Зиберт посочи бялата точка, а Форсберг реализира със страхотен удар в левия ъгъл.

До края футболистите на Словакия се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но финалният им натиск не даде резултат.