Хърватия и Чехия не се победиха в Глазгоу

Хърватия и Чехия завършиха наравно 1:1 в среща от втория кръг на Група “D” в Европейското първенство по футбол.

В Глазгоу двата отбора сякаш не направиха достатъчно да стигнат до трите точки, но резултатът определено е по-благоприятен за чехите, които вече имат 4 точки в актива си. Хърватия на Златко Далич взе първата си точка и ще търси задължителна победа срещу Шотландия в последния кръг.

Отборът на Ярослав Шилхави знаеше, че позитивен резултат ще го класира и игра много по-силно през първото полувреме, когато и успя да открие резултата с гол на Патрик Шик от дузпа. Нападателят на Байер Леверкузен поведе в голмайсторската листа на първенството. Още в самото начало на втората част Хърватия изравни с попадение на Иван Перишич и определено вдигна нивото си през втората част.

Мачът категорично може да бъде разделен на две полувремена, но нивото на хърватите е далеч от онова, което те показаха на Световното първенство. Това се видя и в мача с Англия.

Десет минути преди края на първото полувреме Деян Ловрен разби носа на Патрик Шик с лакът след едно изпълнение на ъглов удар. Съдията реши да погледне ситуацията на монитора и отсъди дузпа. Шик пък реши, че ще вкарва гол с разбит нос, но се справи от бялата точка и реализира за трети път от началото на на първенството – 1:0.

Още в началото на втората част Хърватия успя да изравни. След бързо изпълнение на фаул Перишич проби и финтира Цоуфал преди да преодолее вратаря с много силен удар – 1:1.