Шоу с четири гола прати Франция и Португалия в елиминациите

Франция

Португалия и Франция завършиха наравно 2:2 в мач от група “F” на Евро 2020. За “мореплавателите” на два пъти се разписа Кристиано Роналдо от дузпа, а бившият му съотборник в Реал Мадрид Карим Бензема бе герой за “петлите”.
Този резултат класира и двата отбора в елиминациите, където “петлите” ще играят с Швейцария, а португалците излизат срещу Белгия.

Роналдо откри резултата в 31-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Юго Лорис срещу Данило Перейра.

В последната минута от редовното време на първата част Франция също получи наказателен удар. Нелсон Семедо задържа с ръка Килиан Мбапе и реферът Матеу Лаос посочи бялата точка. Карим Бензема застана зад топката и не сгреши.
Франция поведе в резултата само 120 секунди след подновяването на играта. Пол Погба пусна пас от дълбочина към Карим Бензема, който веднага стреля и прати топката в мрежата. Ситуацията бе проверена с ВАР за засада, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

В 58-ата минута Португалия получи втора дузпа. Кристиано Роналдо центрира в наказателното на Франция, а топката се отби в ръката на Жул Кунде и Матеу Лаос отсъди наказателен удар. Роналдо бе безкомпромисен и записа своя гол номер 109 за родината си, с който се изравни с иранеца Али Даи по най-много отбелязани попадения с фланелката на националните отбори.