Германия се спаси в края от провал на Евро 2020

Германия

Унгария и Германия завършиха наравно 2:2 в среща от третия кръг на група “F” на Евро 2020.
Така възпитаниците на Йоахим Льов продължават на осмифиналите, където ще срещнат Англия, а Унгария приключва участието си на шампионата.

Германия завършва на второ място в класирането с 4 точки, на точка зад Франция. Португалия е на трето място също с 4 точки и също продължава във фатаза на елиминациите.

Унгария изненадващо поведе в резултата още в 11-ата минута. Роланд Шалай изпрати дълъг пас към Адам Салай, който от около 10 метра засече топката с глава във вратата на Мануел Нойер.

В 66-ата минута Германия изравни резултата. Йозуа Кимих центрира остро от пряк свободен удар, Петер Гулачи излезе неразчетено и се размина с топката, която Март Хумелс насочи към вратата, където Кай Хаверц успя да я прати във вратата.

Секунди след подновяването на играта от центъра след гола Унгария отново поведе. Кошмарна грешка в отбраната на Германия позволи на Адам Салай да изведе Андращ Шефер, който с глава преодоля Нойер.

Бундестимът изравни в 84-ата минута с попадения на резервата Леон Горецка. Джамал Мусиала проби отляво и намери Тимо Вернер в наказателното поле, той опита удар, който беше блокиран. Топката стигна до Горетцка, който с мощен шут не остави шансове на Гулачи.