Серина Уилямс спря Пиронкова на турнира в Мелбърн

Цветана Пиронкова загуби от Серина Уилямс с 1:6, 4:6 на турнира Yarra Valley Classic, който предшества надпреварата от Големия шлем Australian Open.

Срещата от осминафиналите продължи час и 14 минути и за жалост под диктовката на американката, която сервираше много силно.

Уилямс спечели за шести път в съперничеството срещу Пиронкова, което започна през 2007 година. Единствената радост на Цвети дойде миналата година, когато американката се отказа заради контузия от мача им на „Ролан Гарос“.

Днес мачът се игра, но Цвети влезе твърде бавно в него. В първия сет допусна общо три пробива, включително в откриващия гейм. Спечели едва 12 от общо 38 точки и направи твърде мнго непредизвикани грешки.

Във втория сет заигра значително по-добре, най-вече заради сервирането си. Развоят вървеше гейм за гейм, но при 5:4 в полза на Серина, тя успя отново да пробие и да затвори мача в своя полза. Направи го, въпреки че изпусна три мачбола.

В четвъртфиналите Уилямс ще играе или с чехкинята Каролина Плишкова, или със сънародничката си Даниеле Колинс.

Пиронкова ще трябва да подобри нивото си за Australian Open, ако се стигне до мачове с най-силните съпернички.