„Левски“ завърши контролите със загуба

Левски завърши с поражение предсезонния си лагер в хърватския курорт Умаг. “Сините” загубиха с 0:1 от босненския шампион Сараево.

Босненците, които водят убедително в местния елит определено бяха най-силния съперник за Левски през целия лагер, в който “сините” постигнаха три победи и две поражения.

Родният гранд спечели срещу полския Подбескидзе, както и срещу словенските Копер и Олимпия. Освен днешното поражение, „сините“ загубиха и първия си мач срещу Домжале.

Днешният двубой обаче не бе от най-интересните, като ситуации и пред двете врати не бях много.

Сараево дрои успя да открие с първия си точен удар, който дойде в 55-ата минута. Тогава новия “син” бранител Ребин Сулака действа неориентирано и изпусна Ханджич, който останал очи в очи с Микулич не му остави шанс.

В последните минути Левски се хвърли да изравнява и играта се развиваше изцяло в босненската половина, но добре подредените играчи на Сараево не се пропукаха. В последните минути босненците също така заиграха доста грубо, като умишлено накъсаха и изнервиха играта.

Левски със сигурност има доста неща за подобряване в офанзивен план, защото чисто положение пред босненската врата днес нямаше.