Роналдо и Ювентус с изненадваща загуба в Шампионска лига

Ювентус изненадващо загуби от Порто с 1:2 в първи осминафинален двубой от Шампионска лига.

Кристиано Роналдо и компания изиграха доста слаб мач, като трябва да се чувстват късметлии, че върнаха един гол малко преди края, който им дава сериозни надежи за реванша след три седмици. През останалата част от мача италианците не създадоха нищо интересно в атака, а груби грешки доведоха до два гола на португалците в първите секунди на двете полувремена.

Нещата започнаха по възможно най-ужасния начин за италианския шампион, защото след точно 61 секунди игра на “До Драгао”, домакините вече водеха в резултата.

И това не се случи след невероятна атака на Порто, а след безумна грешка в отбрана от страна на Юве. Родриго Бетанкур явно още не бе влязъл в час, като доста наивно върна топката към вратаря си, а там дебнеше иранският нападател Мехди Тареми, който се хвърли на шпагат и отбеляза.

Наистина необясним начин да стартираш мача, а Юве не успя да се свъземе до края на полувремето.

И когато всички очаквахме да видим един тотално променен италиански гранд през втората част, нещата придобиха още по-ужасен вид за Роналдо и компания. Само 19 секунди след подновяването на играта, Муса Марега получи пас от Манафа и от няколко метра покачи на 2:0.

След втория гол трябва да признаем, че Ювентус заигра по-агресивно и атакуващо, но това отново не водеше до нищо кой знае колко интересно. Португалците се подредиха добре в отбрана, пазейки заслужения си аванс, докато освен центрирания и опити за удар от далечна дистанция, Ювентус просто не създаваше нищо друго.

Топката стигна до Федерико Киеза, който вкара за 2:1, а това съвсем променя изходните позиции.Благодарение на това попадение, вече и минимален успех след три седмици в Торино ще бъде достатъчен на Ювентус, за да продължи напред.

Самият мач завърши с изключително спорен момент, след като дълбоко в добавено време Роналдо получи пас в наказателното поле и опита да размине противников бранител, но падна и поиска дузпа. Реферът бе категоричен, че такава няма, но повторенията по никакъв начин не доказаха правотата му.