Борусия Дортмунд триумфира в петголово шоу в Испания

Борусия (Дортмунд) спечели с 3:2 гостуването си на Севиля в петголово шоу от осминафиналите на Шампионска лига. В главната роля бе младият норвежки нападател Ерлинг Холанд, който вкара два гола и направи една асистенция за успеха на немците.

Още в седмата минута падна гол в полза на домакините, като Сусо стреля от дистанция, а рикошет в бранител помогна на топката да влети във вратата. Това обаче изобщо не смути гостите от Дормтунд, които заиграха в добре познатия си атакуващ стил, а това в крайна сметка даде нужния резултат.

И зад всичко стоеше 20-годишният Холанд, който в последните два сезона просто не спира да бележи. Само през този сезон в Шампионска лига той има вече 8 попадения.

Първо норвежецът овладя трудно топка на тъча, измъкна се от бранител и подаде към Махмуд Дауд, който със страхотен удар от дистанция изравни.

Това обаче не бе всичко от Холанд за тази първа част, който в следващите 25 минути вкара две попадения. Първо той се възползва от пас на Санчо, а при втората ситуация завърши отлична двойна комбинация с Марко Ройс.

В тези мигове  играчите на Севиля бяха неузнаваеми. Изненадващо поведение за тима, от който се предполагаше, че е по-опитният, предвид миналогодишния триумф в Лига Европа.

През втората част Севиля все пак хвърли всички сили, за да се спаси от поражение и нямаше да е съвсем незаслужено, ако андалусийците бяха постигнали целта си. Вторият гол в тяхна полза обаче падна твърде късно, само пет минути преди края и бе дело на Люк де Йонг.

В тези финални минути на мача гостите от Германия бяха притиснати в собствената си половина, но все пак удържаха ценния успех преди реванша у дома.