Новак Джокович се класира за девети път на финала в Мелбърн

Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия след победа над сензацията на турнира Аслан Карацев с 3:0 сета – 6:3, 6:4, 6:2.

Сърбинът престоя само два часа на корта и ще играе за деветия си трофей в надпреварата, като досега не е губил нито един финален мач там.

Съперник в мача за титлата на Новак ще е или руснака Даниил Медведев или гръцкия талант Стефанос Циципас, които излизат един срещу друг във втория полуфинал в петък.

Днес Джокович допусна два пъти подаването му да бъде пробито, но в нито един момент от мача не изоставаше в резултата. Пробивите за Карацев дойдоха в края на втория сет и средата на третия. Джокович обаче проби общо шест пъти. Във втория сет спечели пет поредни гейма, а в третия – четири.

Убедителната игра на световния №1 беляза едва втората му победа с 3:0 сета в турнира, като преди това само в първия кръг срещу Жереми Шарди бе постигал това.

За сензацията на турнира Карацев, който отстрани Григор Димитров на четвъртфиналите, остава следата от невероятно представяне. Руснакът, който мина през квалификации, за да играе в Мелбърн, ще се изкачи в световната ранглиста със 72 места до позиция 42.