Рилски Спортист спечели историческа Суперкупа на България

Рилски Спортист

Рилски спортист надигра Левски в битката между носител на Купата на България и шампион на страната. Самоковският тим спечели баскетболната Суперкупа на родината за исторически първи път, след като в зала “Универсиада” в столицата днес победи “сините” с 91:85.

По-рано през годината Рилецо триумфира и с Купата на страната, отново надигравайки точно този опонент, но пък на по-късен етап от вече миналия сезон селекцията на Константин Папазов взе реванш, печелейки финалната серия в НБЛ.

Днес обаче радостта бе за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които не позволиха на левскарите да поведат в резултата нито веднъж за 40 минути баскетбол.

По-обиграният отбор на Рилски започна чудесно, откъсвайки се на 11 точки след 10 минути – 25:14, но във втората част символичните домакини стопиха част от изоставането си, за да се стигне до 49:42 в полза на гостите на почивката.

В десетте минути точно след почивката Левски намери правилния ритъм и осезаемо намали разликата, натрупана от самоковци. Две минути преди края на частта тя бе само точка при 62:61, а след сирената за финал на третия период – 68:65.

“Сините” дадоха всичко от себе си в последната четвърт и стигнаха до равенство при 72:72, но след това не съумяха да стигнат до обрат, макар че до последно държаха интригата жива, като все пак победата бе за Рилски с 91:85.

Самоковският тим е четвъртият носител на Суперкупата. Досега трофеят бяха печелили Лукойл Академик, Берое и Левски на два пъти.

Американецът Трей Портър наниза 21 точки, овладя 9 борби и направи фантастичните 5 чадъра, като бе най-полезен за победителите. Сънародникът му Марио Литъл пък вкара 20 точки и бе най-резултатен за Левски.