Мико Кузманов с разгромен успех над бивш №5 в света

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов записа една от най-престижните победи в своята кариера. Втората ракета на България надви по категоричен начин бившия №5 в света – Томи Робредо.

Кузманов победи с 6:0, 6:1 испанеца в мач от първия кръг на Чаланджър турнира в Барселона, където Робредо живее от младежките си години.

Мико, който преди седмица записа и първата си победа на Sofia Open, се нуждаеше само от час и 2 минути, за да се справи с Робредо.

Българинът спечели абсолютно всеки сервис гейм на своя противник, като единствената част, която Робредо спечели, бе след пробив в третия гейм на втория сет.

Макар Робредо вече да е на 39 години и едва 318-и в света, победа с такъв резултат и на неговата любима клей настилка в не неговия град, е доста престижен успех.

Във втория кръг Кузманов ще срещне босненеца Дамир Джумхур, който е №134 в света и четвърти поставен в основната схема на турнира.

За съжаление другият български участник в Барселона – Адриан Андреев, трябваше да се откаже във втория сет на мача си срещу Александър Мюлер заради травма.