Реал се издъни в първия си мач за годината, а Барса триумфира

Ла Лига

Новата 2022-а започна по кошмарен начин за Реал (Мадрид), който загуби откриващия мач в испанския футбол за годината.

Кралете сензационно загубиха с 0:1 гостуването си на Хетафе в едноименното мадридско предградие.

По този начин Реал пропусна шанса да увеличи аванса си на върха, като към момента водят с 8 точки пред Севиля, но андалусийците са с два мача по-малко, а ако ги спечелят, то разликата ще е само две точки.

Грешка в деветата минута доведе до гола. Тогава Едер Милитао наивно изпусна Енес Юнал, който вкара гол, оказал се победен.

Позабравеният от всички нападател Люк де Йонг изненадващо се оказа героят на Барселона на старта на новата година.

Нидерландецът вкара единственият гол за победата с 1:0 при гостуването на каталунците на Майорка.

На фона на 10-те заразени с коронавирус играчи, изпадналият в немилост Де Йонг получи шанс за изява от първата минути и свърши своята работа.