Челси и Ливърпул направиха услуга на Сити със зрелищно равенство

Челси

Челси и Ливърпул завършиха наравно 2:2 в истинско шоу на “Стамфорд Бридж”.

Страхотната продукция обаче имаше самоубийствен ефект за двата тима, които сякаш се самоизключиха от битката за титлата с това реми.

Поделената точка остави Челси на 10, Ливърпул на 11 точки от върха, като макар до края на сезона да има 17 кръга, то намиращият се в топ форма тим на Манчестър Сити изглежда категоричен фаворит за титлата.

На този етап изглежда малко вероятно “гражданите” да пропилеят подобен вариант, а със сигурност Пеп Гуардиола доволно е потривал ръце след последния съдийски сигнал на Западен Лондон.

А зрителите пред телевизорите със сигурност не искаха този мач да свършва, защото шоуто бе страхотно.

Освен четирите гола, всички от които паднаха през първата част, двата тима имаха още шансове пред себе си да стигнат до успеха, но в крайна сметка ремито изглеждаше логичния изход.

За Челси това реми бе четвърто в последните им пет мача в шампионата, което обяснява драстичното им изоставане зад шампиона Манчестър Сити.

Още в деветата миута Садио Мане откри, след като получи подарък от бранител на Челси и нямаше проблем да преодолее вратаря и да отбележи.

По ирония на съдбата само няколко секунди по-рано абсолютно същата ситуация се откри пред Челси на отсрещната врата, но тогава Пулишич не успя да преодолее вратаря Куивийн Келехър.

Силната игра от страна на Ливърпул продължи и Мохамед Салах в 26-ата минута удвои резултата.

В тези моменти играчите на Челси бяха безпомощни и изглеждаше, че до края сякаш Ливърпул спокойно ще спечели мача с три или четири гола.

Нищо подобно, защото в заключителните мигове на полувремето Челси успя да изравни.

Първо Матео Ковачич намали със страхотно воле от границата на наказателното поле, а в даденото от съдията продължение Пулишич се озова сам срещу вратаря и направи резултата 2:2.

През втората част и двата отбора направиха пропуски, като с отлични намеси се отличиха двамата вратари.

Така резултатът остана непроменен, а както вече уточнихме, това 2:2 е страхотен новогодишен подарък за Манчестър Сити.