Реал остава на върха, а Барса беляза нов провал (резултати)

Реал Мадрид

Барселона допусна нова грешна стъпка в първия мач след уволнението на треньора Роналд Куман. Дюдюкания и разочарование посрещнаха домакинското 1:1 с опашкаря Алавес. И по-лошо – двама от основните играчи на отбора са контузени и влизат в дългия списък с хора извън строя, с който трябва да се оправя временният треньор Серхи Бархуан.

Така Барселона продължава ужасната си поредица в първенството – една победи и 4 спечелени точки в последните 5 мача – твърде недостатъчно за тим с амбиции за титла.

Големи тревоги има около състоянието на аржентинеца Серхио Агуеро, започнал едва втория си мач като титуляр след травма. Кун остана да лежи на тревата в края на първото полувреме, държейки се за гърдите и очевидно изпитваше затруднения с дишането. Нямаше единоборство или удар, което засили съмненията около състоянието му.

Веднага бе сменен, а от клуба потвърдиха тази сутрин, че е изкарал нощта в клиника в Барселона, където са му направени пълни кардиологични изследвания. Не е ясно какво е предизвикало дискомфорта на Агуеро, но вероятно става дума за сърдечен проблем.

Жерар Пике също се контузи и пропуска гостуването на Динамо (Киев) в Шампионската лига във вторник. Той присъединява към списъка с травмирани:

В друг мач от кръга Реал Мадрид победи Елче като гост с 2:1.

За “белия балет” не игра Карим Бензема, който получи заслужена почивка. Отсъствието му бе компенсирано от силно представяне на бразилеца Винисиус, който вакра двете попадения за победителите. Между тях Раул Гути от домакините получи червен картон, а в края на мача Пере Мия вкара почетен гол за домакините.