Меси бе сменен на почивката, но ПСЖ победи шампиона (резултати)

ПСЖ, Меси, Мбапе, Неймар

Звездната селекция на ПСЖ записа поредната си изстрадана и дошла доста по-трудно от очакванията победа в Лига 1.

Парижани надвиха действащия шампион Лил с 2:1 след обрат и късен победен гол насред “Парк де Пренс”.

Така след 12-ия кръг на първенството почти перфектният ПСЖ има 31 точки и аванс от 10 точки на върха.

А днешният успех бе още по-сладък, не само заради късния обрат, но и защото дойде срещу сензацията от миналия сезон Лил, който успя да открадне титлата от ръцете на парижани.

Гостите направиха няколко пропуска, а в 31-ата минута Джонатан Дейвид напълно заслужено ги изведе напред в резултата.

Още по-голям шок от гола обаче бе случилото се на почивката в Париж, когато Лионел Меси бе заменен, при това в ситуация, в която ПСЖ трябваше да търси обрат.

В основата на обрата бе Ангел Ди Мария, който се отчете с асистенция и гол.

Първо той копна топката към Маркиньос за 1:1, а две минути преди края на редовното време с отлично насочен удар донесе победата на своя ПСЖ.