Милан спечели дербито с Рома, а кризата на Ювентус продължава

Серия А

Златан Ибрахимович вкара гол и изработи дузпа за своя отбор, а Милан надигра Рома с 2:1 като гост на “Олимпико”. Така след рецитал на 40-годишната си шведска звезда, “червено-черните” не оставят Наполи на мира и продължават гонитбата на върха на класирането.

След 11 мача през сезона в Серия “А”, двата тима, съответно от Северна и Южна Италия, окупират първите две места в класирането. Неаполитанците са първи, а миланския гранд е втори, като те са с еднакъв актив – 10 победи и 1 равенство, но Наполи води в таблицата заради по-добрата си голова разлика.

Шведската звезда отбеляза гол №400 в първенствата в които играл, след като в 25-ата минута с бомбен шут матира Руи Патрисио от пряк свободен удар. Опитният нападател прати топката под стената и директно в по-далечния на португалския вратар ъгъл. Малко по-късно Ибра изведе сам срещу Патрисио Рафаел Леао, а той отбеляза, но съдиите отмениха гола заради засада след консултация с ВАР.

150 от въпросните 400 гола на Ибрахимович са дошли в италианския шампионат, където е играл още за Ювентус и Интер.

Пет минути след началото на второто полувреме шведът отбеляза за втори път, но ВАР отново влезе в действие и този гол на Милан също не бе зачетен заради засада.

В 57-ата минута Ибрахимович осигури дузпа на гостите, а зад топката застана Франк Кесие, който удвои преднината на “росонерите”. В 66-ата минута задачата им стана една идея по трудна, защото Тео Ернандес бе изгонен заради втори жълт картон, но въпреки това, че бе с човек повече, Рома успя да отбележи чак в последната минута на триминутното продължение.