Реал Мадрид изпусна златен шанс да се качи на върха

Късен гол на Еден Азар след рикошет спаси Реал Мадрид от загуба у дома срещу Севиля – 2:2, в 35-ия кръг на испанската Ла Лига. Белгиецът всъщност не разбра точно как вкара попадението, след като удар на Тони Кроос се отклони в крака му и влетя в мрежата на изненадания вратар на гостите Ясин Буно.

Севиля два пъти повеждаше с голове на Фернандо и Иван Ракитич от дузпа, а първо Марко Асенсио, след това Азар в добавеното време, донесоха точката за Реал. Особено любопитна бе ситуацията с 11-метровия удар за гостите в 78-ата минута.

Тогава след корнер Едер Милитао от Реал игра с ръка, но реферът не видя ситуацията и остави контраатаката на домакините. Карим Бензема проби и бе съборен в наказателното поле – дузпа за Мадрид. Но след намесата на системата ВАР, бе отсъдено правилно, че наказателният удар трябва да е за гостите – хронологично това нарушение бе преди другото.

Победа пращаше Реал на върха в класирането, а ремито го остави втори, на две точки зад лидера Атлетико. Отборът на Диего Симеоне има 77 точки, Реал и Барселона имат по 75 (Мадрид има предимството на преките двубои), а остават три кръга до края на сезона.

Във вторник Барса гостува на Леванте и с победа оглавява класирането. В сряда обаче Атлетико приема Реал Сосиедад и може да се върне на първо място, а в четвъртък Реал ще е гост на Гранада и също може да стане лидер, ако двата тима преди него са се провалили.

Другите мачове на трите претенденти за титлата до края:

Атлетико има домакинство на Осасуна и гостуване на Валядолид, Реал е гост на Атлетик Билбао и у дома срещу Виляреал, а Барса е домакин на Селта и гост на Ейбар.

Севиля също още математически има шанс за титлата със 71 точки, но това минава през серия издънки и на трите тима над него.