Милан разби Ювентус в дербито и го прати на ръба на Лига Европа

Милан разгроми като гост Ювентус с 3:0 в дербито от 35-ия кръг на италианската Серия А и изправи шампионите от миналите 9 сезона пред опасността да играят в Лига Европа следващия сезон. Браим Диас откри със страхотен гол в добавеното време на първото полувреме, Анте Ребич удвои 12 минути преди края, а в 82-рата минута Фикайо Томори вкара за 3:0 в полза на гостите. В средата на втората част Франк Кеси изпусна и дузпа за Милан, спасена от вратаря на Юве Войчех Шчесни.

Резултатът може да се окаже най-ключов от сезона и на двата отбора. Милан е вече със 72 точки на третото място, равен като актив с втория Аталанта. Ювентус обаче е пети с 69, на точка зад четвъртия Наполи.

Интер е шампион, далеч пред останалите с 85 точки. Остават още по три мача на претендентите за четворката, като най-трудна е програмата именно на “старата госпожа”.

Следващият кръг е през седмицата, като във вторник Наполи приема Удинезе, а в сряда Юве гостува на Сасуоло. Милан е гост на Торино, а Аталанта приема Беневенто.

“Черно-белите” от Торито също така ще гостуват и на Болоня в последния кръг, а преди това приемат Интер. Ще им трябват всички 9 точки, както и поне една грешка на Наполи.