Лил е на 4 точки от титлата във Франция след грешка на ПСЖ

ПСЖ не успя да победи като гост Рен – 1:1, и почти се прости с шансовете да защити титлата във Франция. Гостите поведоха с гол от дузпа на Неймар, но Сейру Гирасиу изравни в 70-ата минута. Така парижани не успяха да съкратят аванса на водача в класирането Лил.

ПСЖ изостава на 3 точки от лидера, който има 79. След ремито парижани са втори със 76, третият Монако има 74, а Лион е със 73.

Остават два кръга, а Лил има домакинство на Сент Етиен и гостуване на Анже. Четири точки в тези две срещи стигат на “песовете” за титлата.

Мачовете на ПСЖ са срещу Реймс (у дома) и Брест като гости.

Битката за третото място, което дава право на квалификация в Шампионската лига, също ще е жестока при една точка разлика за Монако пред Лион.

Грандът от столицата вече отпадна от Шампионската лига и при провал да спечели първенството, единствена утеха за сезона може да е Купата на Франция. Там предстоят полуфинали, ПСЖ играе с Монпелие, а финалът ще е почти сигурно с Монако (срещат тим от четвърта лига).