Ранен гол закръгли загубите на Арсенал на десет

Арсенал допусна втора поредна загуба във Висшата лига – 0:1 при гостуването си на Астън Вила в Бирмингам.

Двата клуба бяха съседи в класирането преди началото на двубоя, но заслужено домакините надделяха, изпревариха Тотнъм и вече са на осмата позиция с актив от 35 точки. Арсенал остава десети с 31

Единственото попадение в мача вкара намиращият се в много добра форма нападател Оли Уоткинс още във втората минута. Той се възползва от колективна грешка в отбраната на “артилеристите” и асистенция на Бертранд Траоре.

Най-добрата ситуация пред Арсенал дойде след половин час игра, когато пряк свободен удар на Гранит Джака бе спасен от вратаря Емилиано Мартинес. На другата врата Траоре опита да прехвърли Мат Райън, но стражът на гостите спаси.

През втората част Оли Уоткинс на няколко пъти имаше възможност да вкара втори гол, но не намери очертанията на вратата

Арсенал не направи достатъчно в атака и трябва да преглътне общо десетата си загуба от началото на Висшата лига. Тя идва четири дни след поражнеието от Уулвърхямптън с 1:2.