ЦСКА взе столично дерби в последната си контрола

ЦСКА победи Локомотив София с 3:1 в последната си контрола преди началото на пролетния дял в българския футболен шампионат. “Червените” записаха трета победа в зимната подготовка в пет мача, като в този период не загубиха.

Отборът на Бруно Акрапович поведе още в осмата минута, когато Николай Цветков фаулира Адалберто Пеняранда в наказателното поле. От бялата точка точен бе потърпевшият атакуващ играч на ЦСКА.

В 21-ата минута Цветков бе близо да вкара директно от ъглов удар, но вратарят Димитър Евтимов внимаваше и спаси.

ЦСКА стигна до втори гол в 65-ата минута, когато точен бе Тиаго. Той получи от Бисмарк и с удар по земя извън наказателното поле прати топката покрай Божидар Митрев.

В 84-ата минута “железничарите” върнаха един гол. След добра работа на Калоян Стефанов на аут линията, той намери Светослав Диков и халфът спря топката за Георги Бабалиев, който я прати във вратата.

Само минута по-късно обаче ЦСКА си върна двата гола аванс. Новото попълнение Жорди Кайседо вкара с глава след центриране на Тибо Вион.