Дортмунд падна до шестата позиция след нова загуба

Борусия Дортмунд падна до шестата позиция в класирането на Бундеслигата след неочаквана загуба при гостуването си на Фрайбург с 1:2 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

“Жълто-черните” вече са на цели 16 точки зад лидера Байерн Мюнхен след трето поражение в последните четири кръга.

Ву-Йонд Джеонг откри резултата за домакините в 49-ата минута, а в 52-ата Джонатан Шмид направи 2:0. Дортмунд върна едно попадение в 76-ата минута чрез Юсуфа Мукоко, но не успя да стигна поне до изравняване.

Не такова бе представянето на втория Лайпциг, който не сгреши при гостването си на закъсалия Шалке – 3:0. Попаденията вкараха Норди Мукиеле, Марсел Сабицер и Дайот Упамекано.  Отборът на Юлиан Нагелсман остава с 41 точки, на седем зад лидера.