Ливърпул лекува рани с нова победа и четвъртфинал в Европа

Първенецът на Англия Ливърпул победи с 2:0 в реванша германския РБ Лайпциг и е на четвъртфинал в Шампионската лига. Със същия резултат “червените” спечелиха и първия мач преди две седмици, отново игран в Будапеща заради строгите мерки и рестрикции за пътуване, свързани с пандемията.

Мохамед Салах и Садио Мане вкараха головете за победата, точно както и в първия двубой. Ливърпул нанесе двойния си удар в средата на второто полувреме. Отново като копие на първата среща, когато пак тогава, за пет минути, Салах и Мане решиха всичко.

Така отборът на Юрген Клоп лекува раните от слабия сезон в английското първенство, където след серия загуби изпусна шанса да защити титлата си и вече е девети в класирането.

Шесткратният носител на трофея Ливърпул чака жребия на 19 март, гледайки към четвъртфиналите. Лайпциг, който отпадна на полуфинал миналия сезон, може да съжалява за няколко добри положения при 0:0 в реванша, но като цяло бе надигран в двата мача.