ПСЖ отново е на върха във Франция, Мбапе с рекорд

Пари Сен Жермен отново оглави класирането във Франция, след като победи като гост Лион с 4:2. Два гола на Килиан Мбапе, попадения на Данило и Анхел ди Мария дадоха аванс от 0:4 на шампионите, преди в последните 30 минути Слимани и Корне да върнат два гола за домакините.

Така ПСЖ измести от върха именно Лион, а и Лил, който загуби изненадващо от Ним у дома с 1:2 по-рано в неделя.

Мбапе пък е най-младият футболист, стигнал до кота 100 гола във френското първенство. За гостите имаше и още една добра новина, след като Неймар се завърна на терена от контузия. Бразилецът влезе като резерва.

Лион – ПСЖ 2:4.

Води ПСЖ с 63 точки и по-добра голова разлика от Лил, който има същия актив. Лион е трети с 60, а четвъртият Монако има 59.