Нов удар на Наполи го доближи до място в Шампионската лига

Наполи победи като гост Рома с 2:0 в късния мач в Италия, с което остана в играта за място в топ 4 и квота за Шампионската лига. Два гола вкара Дрийс Мертенс още до почивката, с което неаполитанците си осигуриха успеха. Точките ги пращат на пето място, само на 2 зад четвъртия Аталанта. За Рома ударът е голям, тъй като загубата увеличи изоставането от четворката на пет точки.

По-рано в неделя Милан спечели драматично във Флоренция с 3:2 гостуването на Фиорентина и все още има надежди да достигне Интер на върха. Гол на завърналия се на терена след травма Златан Ибрахимович, както и попадения на Браим Диас и Хакан Чалханоглу дадоха успеха на гостите. За домакините се разписаха Пулгар и неостаряващият Франк Рибери.

Милан е с 59 точки, на 6 зад лидера Интер, който обаче е играл и един мач по-малко.

Трети е Ювентус с 55 точки, изненадващо победен на негов терен от 16-ия Беневенто с 0:1 в неделя. Аталанта е с 55 т., а Наполи вече е с 53.

На дъното Кротоне има 15, Парма е с 19, а Каляри – с 22.