Челси и Лестър са полуфиналисти в Купата на Англия

Лестър, Юри Тилеманс

Манчестър Юнайтед отпадна в турнира за Купата на Англия по футбол след поражение с 1:3 при гостуването си на Лестър.

“Лисиците” се класираха за полуфиналите след впечатляващо представяне и доминация над съперника.

Резултатът за тях откри Келеши Ихеаначо в 24-ата минута след груба грешка на Фред. След това Юнайтед изравни в 38-ата с гол на Мейсън Грийнууд.

Лестър отново стигна до аванс в 52-ата минута след пробив и удар по земя на Юри Тилеманс. Крайният резултат оформи отново Ихеаначо, засичайки с глава центриране на свой съотборник от фаул в 78-ата минута.

Челси също се класира на полуфиналите след чиста победа с 2:0 при домакинството си на Шефийлд Юнайтед. Оливър Норууд си вкара автогол в 24-ата минута, а в 92-ата Хаким Зиех реализира за крайния резултат.

На полуфиналите, които ще се играят на “Уембли”, Челси ще играе с Манчестър Сити, а Лестър със Саутхемптън.