Победи за ЦСКА и ЦСКА 1948, равенство за Локомотив в последния кръг

ЦСКА - Берое

Лудогорец завърши със загуба сезон 2020/21 в първенството. Разградчани с 1:3 като гост на новака ЦСКА 1948.

Старши треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас заложи на експериментален състав, в който като титуляри започнаха десетима българи, а на върха на атаката бе поставен румънецът Клаудиу Кешеру, който бе единственият чуждестранен играч в двата тима. За Лудогорец като титуляр започна капитанът Светослав Дяков, който напуска клуба.

Ивайло Чочев изведе ЦСКА 1948 напред в резултата още във втората минута, а в 15-ата минута Галин Иванов покачи на 2:0 с много красиво изпълнение от дъгата на наказателното поле.

Кешеру вкара за 1:2 с 18-ия си гол за сезона. Румънецът засече от непосредствена близост центриране от корнер, при което Бранимир Костадинов свали топката с глава на първа греда.

Надеждите на гостите за обрат обаче се оказаха съвсем кратки, тъй като в 80-ата минута Галин Иванов реализира за 3:1 втория си гол в мача, с който оформи крайния резултат.

В класирането Лудогорец завършва на първо място със 70 точки, докато ЦСКА 1948 приключва дебютната си кампания в елита на пето място с 47 точки.

ЦСКА победи Берое с 2:0 в мач от последния кръг. Жорди Кайседо и Тиаго вкараха по един гол в началото на двете полувремена и “армейците” завършиха сезона с победа.
ЦСКА поведе с ранен гол на Жорди Кайседо, който отклони топката в мрежата след центриране от пряк свободен удар на Тиаго Родригес.

В началото на втората част ЦСКА стигна до втори гол. Джером Синклер проби в наказателното поле и стреля, а Теди Мезаг изби топката и Тиаго Родригес посрещна топката извън наказателното поле и я прати в мрежата с прецизен удар за 2:0.

Арда Кърджали завърши наравно 3:3 у дома с Локомотив Пловдив в зрелищен двубой.
Домакините поведоха в резултата в четвъртата минута чрез Спас Делев. Националът беше оставен сам в наказателното поле и се разписа след центриране на Александър Георгиев.

Десет минути след това пловдивчани се добраха до равенството. Момчил Цветанов асистира за Александър Колев, който беше точен за 1:1.

Минута преди почивката Делев върна аванса за Арда. Нападателят премина през цялата защита на Локомотив и с техничен удар направи 2:1.

Три минути след началото на втората част Деян Лозев центрира за Тонислав Йорданов, който се извиси в наказателното поле и с мощен удар с глава реализира трети гол във вратата на гостите.

В 64-ата минута Димитър Илиев се разписа за “черно-белите” с диагонален удар след пас на Бирсент Карагарен.

Минута преди края на редовното време Момчил Цветанов центрира по земя към наказателното поле, където младият Александър Иванов, който влезе като резерва, след удар и рикошет изравни за крайното 3:3 в Кърджали.

Локомотив завършва на второ място в крайното класиране, докато Арда е на четвърта позиция и в края на седмицата ще играе у дома срещу Черно море в бараж за класиране за Лигата на конференциите.