Пирин разгроми ЦСКА 1948

Пирин - ЦСКА 1948

Пирин разгроми с 4:1 ЦСКА 1948 в късния петъчен мач от четвъртия кръг на Първа лига. За футболистите на Уорън Фийни това бе първи успех след завръщането в елита на българския футбол.

На домакините им трябваха само 13 секунди, за да поведат в резултата. Красимир Станоев отправи топовен удар извън наказателното поле и не остави никакви шансове на Даниел Наумов. В 24-ата минута съдията Ивелин Занев отсъди дузпа за ЦСКА 1948, но след като разгледа ситуацията с ВАР я отмени.

В 30-ата минута Манолев покачи резултата на 2:0 след асистенция на Станислав Костов.

Две минути преди края на полувремето ЦСКА 1948 отново получи наказателен удар, а Ивайло Чочев бе точен и намали резултата.

През второто полувреме Пирин продължи да играе по-добре. В 66-ата минута Антон Карачанаков завърши самостоятелен пробив с мощен удар в мрежата на Наумов.

Минута преди края на редовното време и Мохамед Брахими записа името си сред голмайсторите за 4:1. Нападателят завърши отлична многоходова атака на своя тим.

Така ЦСКА 1948 остава само с една точка след четири изиграни мача.