Циципас и Медведев напред към четвъртфиналите в Торонто (резултати)

Даниил Медведев

Стефанос Циципас изигра много професионален мач в осминафиналите на Мастърса в Торонто и отстрани олимпийския вицешампион Карен Хачанов.

Гръцкият талант, който днес празнува своя 23-и рожден ден, триумфира след 6:3, 6:2 за час и 20 минути игра, което му отреди заслужено място на четвъртфиналите.

Циципас, който от тази седмица се радва на трето място в световната ранглиста, доминираше в хода на целия двубой и се стараеше разиграванията да са максимално къси.

В първия сет бе много убедителен и постигна пробив при 3:1. Имаше общо четири възможности в частта за такъв и макар че го постигна само веднъж, се справи лесно. Единствените му затруднения бяха в последния гейм при 5:3, когато изпусна два сетбола и трябваше да спасява единствената възможност за пробив на съперника.

Втората част започна със светкавичен пробив за Циципас, а при 4:2 постигна още един, за да затвори лесно двубоя. Играта на Хачанов не вървеше – много от ударите му излизаха в аут.

Така бе спряна серията на руснака, който след олимпийското сребро в Токио успя да постигне и две победи в Торонто – срещу Камерън Нори и Аслан Карацев.

На четвъртфиналите Циципас ще играе с норвежеца Каспър Рууд, който победи Душан Лайович от Сърбия с 6:4, 6:3.