Барселона разби с 6 гола баски в исторически мач за Лео Меси

Барселона разби с 6:1 като гост Реал Сосиедад в мач от испанската Примера дивисион, с което остава в битката за титлата. Каталунците са само на четири точки от лидера Атлетико (Мадрид), измъкнал домакинско 1:0 над Алавес по-рано в неделя.

Лионел Меси вкара два гола в двубоя, който бе 768-ми за него с екипа на Барселона. Това е рекорд – никой в историята на клуба не е записвал повече мачове. Разбира се, аржентинецът отдавна е и №1 по голове за Барса (663). Антоан Гризман също се разписа срещу бившия си клуб, вкараха още Сержиньо Дест (2 гола) и Усман Дембеле.

Атлетико победи Алавес с гол на Луис Суарес, но се наложи да трепери, след като гостите получиха дузпа в 85-ата минута. Вратарят Ян Облак обаче спаси и остави точките за домакините.

В класирането Атлетико има 66 точки, Барселона е с 62, а Реал има 60. Севиля е четвърти с 55, след като единствен от първите четири тима не успя да победи през този уикенд (1:1 с Валядолид).

На дъното са Уеска с 21 т., Ейбар и Алавес (по 23) и Елче (25).