Наказание на Йокич предреши съдбата на Денвър в плейофите

Избраният за №1 играч в редовния сезон на НБА – Никола Йокич, бе дисквалифициран в третата част, а Денвър загуби мач №4 от полуфиналите на Запад без него и отпада. След 118:125 у дома срещу Финикс, резултатът в серията е 0-4 и “Слънцата” отиват на финал в конференцията.

Сръбският център на домакините бе изгонен от игра, когато Денвър губеше със 7 точки (76:83). Той направи нарушение срещу Камерън Пейн от гостите и леко закачи лицето на противника, но решението изглеждаше доста пресилено.

Йокич приключи с 22 точки, 11 борби и 4 асистенции за 28 минути. Уил Бартън бе най-резултатен за Нъгетс с 25, а Майкъл Портър-младши добави 20.

Крис Пол бе безупречен за победителите. Ветеранът приключи с 37 точки, 7 асистенции и нито една грешка за 40 минути игра. Освен това пропусна само пет стрелби от игра (14/19) и бе перфектен от наказателната линия (9/9). Девин Букър добави 34 точки за “слънцата”.

Финикс се класира за финала на конференцията за първи път от 2010 година насам, а там очаква Юта или Лос Анджелис Клипърс.

На Изток Милуоки победи Бруклин със 107:96 и изравни серията 2-2.

Янис Адетокумбо бе във вихъра си – 34 точки и 12 борби, като получи подкрепа от Крис Мидълтън (19 точки и 8 асистенции).

Кевин Дюрант с 28 завърши като най-резултатен за гостите.