Бразилия започна убедително защитата на титлата си на Копа Америка

Бразилия започна защитата на титлата си от Копа Америка с 3:0 над Венецуела в мача на откриването. Гостите бяха с резервния си състав, след като 12 души са заразени с ковид и от федерацията наеха самолет да докарат 15 футболисти от местни клубове, за да попълнят тима.

Бразилия доминираше напълно, като Маркиньос откри след корнер на Неймар (23-а минута), после голямата звезда удвои от дузпа резултата (64), а секунди преди края пак Неймар проби и сервира топката на празна врата за Габриел Барбоса.

Така настоящата най-ярка звезда в златисто вече има 67 гола за родината, с 10 по-малко от Пеле.

В групата на тези два тима (В) са още Колумбия, Еквадор и Перу. В другия двубой колумбийците надвиха с 1:0 Еквадор, а Жорди Кайседо от българския ЦСКА дебютира на Копа Америка за загубилия отбор. Нападателят се появи на терена за Еквадор в 69-ата минута на мястото на Майкъл Естрада.