Божидар Краев вкара първи гол в Португалия

Българският национал Божидар Краев вкара първия си гол за португалския Фамиликао, където играе под наем.

Краев вкара първия гол за успеха с 2:1 над Витория Гимараеш, с който скромния Фамиликао си осигури оцеляването в португалския елит.

Българинът пристигна в клуба през зимата, след като почти не получаваше шанс за изява в датския Мидтиланд. В Португалия обаче нещата не бяха много по-различни, защото Краев има едва четири мача като титуляр.

Той успя да се разпише в 21-ата минута на вчерашния мач, когато Андре Гедеш центрира, а Краев се хвърли на шпагат и отклони топката във вратата.

Голът бе за 1:1, а пет минути преди края Ериберто Таварес донесе успеха на гостите от Фамиликао.

След края на сезона Краев със сигурност ще се завърне в Дания, защото продължава да е собственост на Мидтиланд. Не е ясно обаче дали за него ще има място в тима, който три мача преди края на първенството, води в датския шампионат с точка пред Брьондби.