Милан спечели дербито с Рома на “Олимпико”

Милан победи Рома с 2:1 в дербито на 24-ия кръг в италианския футболен шампионат.

“Росонерите” доминираха в срещата и имаха по-добрите голови ситуации, най-вече през първото полувреме. С победата си те прекъснаха серия от две поредни поражения в шампионата.

Успехът ги оставя на четири точки зад лидера Интер – 52 срещу 56 точки, докато Рома е на петата позиция с 44 точки.

Милан откри резултата в 43-ата минута с точно изпълнена дузпа на Франк Кеси. Тя бе отсъдена за нарушение на Федерико Фацио срещу Давиде Калабрия. Съдията взе своето решение след разглеждане с ВАР>

В 50-ата минута Рома изравни с много хубав гол на Жордан Верету, който с прецизното си изпълнение не остави шанс на Джанлуиджи Донарума.

Милан обаче отново поведе в резултата само осем минути по-късно. Анте Ребич получи от съотборник, обърна се и със силен изстрел вкара поредния си гол през сезона.

В края на мача Рома имаше претенции за дузпа след потенциално нарушение срещу Хенрик Мхитарян, но такава не бе отсъдена.