Царско село разгроми Ботев Враца като гост

Царско село победи с 3:0 като гост Ботев Враца в мач от 19-ия кръг на Efbet Лига.

Това беше осма поредна загуба за врачани под ръководството на Антони Здравков и първа победа от началото на пролетния дял за Любослав Пенев.

Домакините завършиха срещата в намален състав, след като Илия Миланов получи червен картон в 55-ата минута.

Царско село поведе в резултата в 12-ата минута след гол на Андерсон Кордейро, който се измъкна от двамата централни защитници и прехвърли вратаря Красимир Костов.

Резултатът стана 2:0 след гол от дузпа в 24-ата минута, която бе реализирана от Панайотис Лука. Именно халфът бе фаулиран от Илия Миланов, за да бъде посочена бялата точка.

В 55-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Илия Миланов бе изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Кордейро.

В 76-ата минута Димитър Костадинов вкара за 3:0 и осигури трите точки за столичани.

С този успех футболистите на Любослав Пенев се изкачиха до осмото място в класирането с актив от 21 точки, докато врачани са 13-и с 15 пункта.