Челси и Манчестър Юнайтед отново не си отбелязаха гол

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в Лондон в дербито на 26-ия кръг във Висшата лига.

Това беше второ поредно нулево равенство между историческите съперници, след като те завършиха по същия начин на “Олд Трафорд” в първия полусезон.

Първото полувреме на “Стамфорд Бридж” беше по-скучно, но предложи спорна ситуация, в която Калъм Хъдсън-Одой игра с ръка в наказателното поле. Съдията прегледа ситуацията с ВАР, но не отсъди дузпа.

През втората част дойдоха и не малко удари към двете врати. Мейсън Грийнууд и Фред отправиха опасни удари покрай вратата на Менди, а вратарят направи най-добрата си намеса след удар на Скот Мактомини.

Давид Де Хея също направи важно спасяване след силен удар на Хаким Зиех, докато изстрел след опасна атака на Мейсън Маунт бе блокиран.

Юнайтед е на втората позиция с актив от 50 точки – на 12 зад лидера Сити. Челси е пети с 44 точки.