Хебър загуби при дебюта си в Шампионска лига

Волейболният шампион на България – Хебър (Пазарджик), претърпя поражение в първия си мач на ниво Шампионска лига в своята история.

Родният тим загуби с 0:3 (21:25, 22:25, 21:25) от първенеца на Испания – Лас Палмас.

Мачът бе от първия квалификационен кръг на Шампионска лига, като реваншът между двата тима е на 14 октомври в Пазарджик.

В реванша обаче Хебър ще трябва да разчита на чиста победа, за да има шанс да продължи напред в квалификациите. В противен случай родният първенец ще продължи евроучастието си във втория по сила турнир – Купата на CEV.

Тази вечер Хебър бе без своя треньор Камило Плачи, който не отпърува с тима за Канарските острови заради здравословен проблем.

Мачът започна равностойно, но в средата на първия гейм бразилецът Гилерме Адже започна да прави разликата между двата отбора, като с отличната си игра помогна на Лас Палмас да дръпне с 5 точки в резултата.

Все пак Хебър се приближи на две точки от испанците при 19:21, такава бе и разликата при 21:23, но Николай Къртев сбърка сервис, а Лас Палмас отгови с ас на Марин Сесар, за да спечели първия гейм.

Вторият гейм бе сходен с първия. Двата тима бяха равностойни, а в самия край Лас Палмас имаше само точка аванс при 23:22.

Тогава обаче Борха Руис изведе испанците до гейм бол, а атака в аут от страна на Якопо Масари от Хебър сложи край на този гейм – 25:22 за Лас Палмас.

В третия гейм до средата хебър се опитваше да промени нещо и да обърне развоя на мача, но след това серия от успешни атаки изведе Лас Палмас с няколко точки напред, което сякаш отказа родния тим.

Испанците без проблем затовриха гейма с 25:21, с което вече гледат уверено към реванша в Пазарджик.