Меси вкара хеттрик срещу Боливия

Лионел Меси, Аржентина

Лионел Меси отбеляза хеттрик при победата на Аржентина с 3:0 срещу Боливия в световна квалификация, с което нападателят на Пари Сен Жермен изпревари бразилската легенда Пеле във вечната ранглиста на голмайсторите в Южна Америка със 79 гола.

Аржентина заема второ място в квалификациите в Южна Америка с шест точки зад отбора на Бразилия, който победи Перу с 2:0 и остана перфектен с осем победи от осем мача. Евертон Рибейро изведе бразилците напред с гол в 15-ата минута, а Неймар оформи крайния резултат пет преди края на първото полувреме.

Гастон Перейро пък се разписа във втората минута на добавеното време, благодарение на което Уругвай победи с 1:0 Еквадор и се изкачи на трето място. Колумбия пък победи с 3:1 Чили и е на пета позиция при равенство в точките с четвъртия Еквадор.